Kastamonu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

131 öğretmenin katıldığı teknoloji ve kodlama eğitimleri sona erdi

KUZEY ANADOLU KALKINMA AJANSI (KUZKA) TARAFINDAN KASTAMONU, ÇANKIRI VE SİNOP İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ İŞ BİRLİĞİNDE DÜZENLENEN “TEKNOLOJİ GİRİŞİMCİLİĞİ TEMEL KODLAMA YETKİNLİKLERİ EĞİTİM ATÖLYESİ PROGRAMI” KAPSAMINDA 131 ÖĞRETMENİN EĞİTİCİ EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
131 öğretmenin katıldığı teknoloji ve kodlama eğitimleri sona erdi
118 views
08 Aralık 2021 - 18:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından Kastamonu, Çankırı ve Sinop İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğinde düzenlenen “Teknoloji Girişimciliği Temel Kodlama Yetkinlikleri Eğitim Atölyesi Programı” kapsamında 131 öğretmenin eğitici eğitimleri tamamlandı.

Çevrim içi ortamda düzenlenen programda, TR82 Bölgesi İl Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesindeki okullarda görev yapan öğretmenlere, teknoloji girişimciliği alanında bilgi düzeylerinin artması ve teknoloji girişimciliği alanında öğrencilere eğitim verebilmeleri amacıyla algoritma mantığı, blok tabanlı programlama ve simülasyon konularında eğitimler verildi.

Öğretmenlerin eğitimlerinin ilk olarak 01-12 Kasım 2021 tarihlerinde ilkokul, ardından 15-19 Kasım tarihlerinde okul öncesi ve 22 Kasım-03 Aralık tarihlerinde ise ortaokul düzeyinde tamamlanmasıyla atölye programı sona erdi. Eğitimlere, anaokulu düzeyinde 40 öğretmen, ilkokul düzeyinde 36 öğretmen ve ortaokul düzeyinde 55 öğretmen olmak üzere Kastamonu, Çankırı ve Sinop’tan toplam 131 öğretmen katıldı. Program sayesinde eğitimlerini tamamlayan 131 öğretmen, aynı zamanda bölgede planlanan hizmet içi eğitimlerle Teknoloji Girişimciliği Temel Kodlama Yetkinlikleri Eğitimi’nin yaygınlaşmasını sağlayacak.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı ve Kodluyoruz Derneği iş birliğinde düzenlenen program ile eğitimlere katılan öğretmenlere bu alanda daha fazla fayda sağlamak üzere kardeş okul imkânı sağlandı. Böylelikle kardeş okul için başvuruda bulunan okulların öğrencilerine, derneğin tüm faaliyetlerinden ücretsiz yararlanma hakkı sağlanacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.