Kastamonu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bisikletseverler, ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ için pedal çevirdi

AZDAVAY BELEDİYESİ, AVRUPA BİRLİĞİ TARAFINDAN BELEDİYELERİ SÜRDÜRÜLEBİLİR ULAŞIM TEDBİRLERİ ALMAYA TEŞVİK ETMEK AMACIYLA KUTLANAN AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI’NI BİSİKLET KORTEJİYLE KUTLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bisikletseverler, ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ için pedal çevirdi
169 views
21 Eylül 2020 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kastamonu’nun Azdavay ilçesinde belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya teşvik etmek amacıyla kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası’nı bisiklet kortejiyle kutlandı.

Kentlileri ve belediyeleri harekete geçmeye ve sürdürülebilir ulaşım modellerini desteklemeye teşvik etmek amacıyla Avrupa’da ve dünyanın dört bir yanında düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası, Kastamonu’nun Azdavay ilçesinde de “Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” sloganı altında kutlandı. Avrupa Birliği tarafından, her sene 16-22 Eylül arasında, bisiklet ve yaya yollarının artırılması, vatandaşların bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmesini teşvik etmek amacıyla kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftasında bisiklet severler, Azdavay’da bir araya gelerek ‘Bisiklet Korteji’ etkinliği düzenledi. Etkinlikte, sabahın erken saatlerinde Azdavay’da Aşıklar Köprüsüne gelen bisiklet severler, ilçe merkezinde pedal çevirdi. Etkinlikte bisikletçiler, şehrin simgesi haline gelen asma ahşaptan yapılan Aşıklar Köprüsünden de geçti.

“Sıfır emisyonu vurgulamak için Aşıklar Köprüsüne geldik”

Kastamonu doğasını çok beğendiklerini söyleyen Bisiklet Topluluğu Üyesi Abdullah Dimici, “Bisikletçiler olarak Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Azdavay’a geldik. Şu anda Aşıklar Köprüsü’nde bisikletçi arkadaşlarımızla birlikte bugün sıfır emisyonu vurgulamak için bisikletlerimizi alıp buraya geldik. Buranın doğasını, buranın güzelliklerini insanlara tanıtmak amacıyla burada bulunuyoruz. Kastamonu’nun diğer ilçelerinde de sürekli doğayı ve bu güzellikleri de tanıtmak için 5 yıldır ilimizde bu topluluğu yönetmekteyiz. İnsanlara bisikletin faydalarını, katı yakıtlı araçların zararlarını ve sağlıklı yaşam için bisikletin ne kadar önemli olduğunu, bunu yaparken de yine güvenli bir şekilde bisiklet sürmeyi, insanlara bisikleti sevdirmeyi amaçlayan bir gurubuz. Topluluk olarak da bugünkü misyonumuzun burada olmamızın sebebidir. Arkadaşlarımızın her biri bu konuda profesyoneldir. Kastamonu’da bisiklete gönül veren herkesi bizde bekleriz, aramızda görmek isteriz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.