Kastamonu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kadın kooperatiflerinin sorunları çalıştaya taşındı

TR82 BÖLGESİNDE FAALİYET GÖSTEREN KADIN KOOPERATİFLERİNİN SORUNLARININ TESPİT EDİLMESİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ AMACIYLA KUZEY ANADOLU KALKINMA AJANSI (KUZKA) TARAFINDAN “TR82 BÖLGESİ KADIN KOOPERATİFLERİ ÇALIŞTAYI” DÜZENLENDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kadın kooperatiflerinin sorunları çalıştaya taşındı
182 views
09 Nisan 2021 - 16:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde faaliyet gösteren kadın kooperatiflerinin sorunlarının tespit edilmesi ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi amacıyla Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından çalıştay düzenlendi.

Çalıştay kapsamında Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde faaliyet gösteren kadın kooperatifleri ve kadın girişimci dernekleri temsilcileri sorunlarına çözüm önerileri geliştirmek üzere ilgili kurum temsilcileri ile KUZKA Konferans Salonu’nda bir araya geldi. KUZKA tarafından düzenlenen çalıştaya üç ilden toplam 9 kadın kooperatifin yanı sıra Ticaret İl Müdürlüğü, Tarım ve Orman Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, AB Koordinasyon Proje Müdürlüğü temsilcileri ile Alman Kooperatifleri Konfederasyonu Türkiye Temsilciliği (DGRV) Türkiye Proje Koordinatörü İfakat Gürkan katıldı.

Kadın kooperatiflerinin sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu çalıştaya çevrim içi katılan Alman Kooperatifleri Konfederasyonu Türkiye Temsilciliği (DGRV) de kooperatifleşmeye yönelik tecrübe paylaşımı sunumu gerçekleştirdi. Türkiye Temsilciliği Uzmanı Gürkan İltuş tarafından yapılan sunumda kooperatiflerin geliştirilmesi konusunda bilgiler aktarıldı. Sunum sonrasında 9 kadın kooperatifinin faaliyetleri sırasında yönetişim, pazarlama, markalaşma, iş birlikleri ağı ve finansman gibi konu başlıklarında yaşadıkları sorunlar ilgili kurum temsilcileriyle birlikte ele alındı. Katılımcıların ilgili konu başlıklarında sorunlarını dile getirdiği oturumda, ilgili kurum temsilcileriyle birlikte çözüm önerileri geliştirildi. Çalıştay kapsamında ilgili kurum temsilcileriyle bir araya gelen kadın kooperatifleri sorunlarını doğrudan iletme imkânı elde etmiş oldu.

Kadınların yoğun katılım sağladığı çalıştayda, bundan sonraki süreçte hem kurumlar arası iş birliği hem de kadın kooperatiflerinin sorunlarının çözümünde proaktif yaklaşım benimsenirken, bu kapsamda KUZKA öncülüğünde kurulan “Gücüm Emeğim Platformu” da aktif rol üstlenecek. Platformun temsilciliğini ve sözcülüğünü Eldivan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Ülkü Kavalalı yapacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.