Kastamonu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kastamonu İl Sağlık Müdürü Kutlu: “Son günlerde vaka artışı yaşanırken, aşıya başvuru azalmaktadır”

ALINAN TÜM TEDBİRLERE RAĞMEN KORONA VİRÜS VAKA SAYILARININ ARTTIĞINI SÖYLEYEN KASTAMONU İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. YÜKSEL KUTLU, “İLİMİZDE SON GÜNLERDE HIZLA VAKA ARTIŞI YAŞANIRKEN, MAALESEF AŞIYA BAŞVURU DA GİT GİDE AZALMAKTADIR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kastamonu İl Sağlık Müdürü Kutlu: “Son günlerde vaka artışı yaşanırken, aşıya başvuru azalmaktadır”
133 views
31 Temmuz 2021 - 18:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kastamonu İl Sağlık Müdürü Dr. Yüksel Kutlu, alınan tüm tedbirlere rağmen korona virüs vaka sayılarının arttığını belirterek, “İlimizde son günlerde hızla vaka artışı yaşanırken, maalesef aşıya başvuru da git gide azalmaktadır” dedi.

Kastamonu İl Sağlık Müdürü Dr. Yüksel Kutlu, ildeki vaka artışı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Alınan tüm tedbirlere rağmen vaka sayılarının arttığını söyleyen Kutlu, aşı randevularının sayısında ise düşüşün yaşandığını söyledi. Vatandaşlara tedbirlere uymaları konusunda çağrıda bulunan Kutlu, vatandaşlara aşı olmaları için çağrıdan bulundu. Mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyulması gerektiğine dikkat çeken Kutlu, “Normalleşme süreci ve yoğun iller arası nüfus değişimiyle beraber ve maalesef de tedbirlere yeterince özen göstermememiz sonucu ilimizde vaka sayısı hızla artmaktadır. Hepimiz sevdiklerimizi özledik. Ama kavuşmalar acıya dönüşmesin. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edelim. Sevdiklerimizle açık havada buluşmaya, kapalı alanlardan uzak durmaya gayret edelim” dedi.

Toplum sağlığı için herkesin aşı olması gerektiğini belirten Kutlu, “İlimizde son günlerde hızla vaka artışı yaşanırken maalesef aşıya başvuru da git gide azalmaktadır. Covid-19 pandemisinden kurtulmamızın yolu daha önceki salgın hastalıklar gibi yine aşıdır. İlimizdeki vakaların analizini yaptığımızda aşının önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Bu salgını kontrol altına almak için aşı olmak ve tedbirlere uymak sorumluluğumuz. Bu güzel şehrimize bağışıklama haritasında mavi yakışır. Aşı kişiyi hastalığın olumsuz etkilerinden koruduğu gibi toplumda bulaştırıcılığı da bitirmektedir. Sadece kendimiz aşı olmak da yetmez, aşı hakkı olan tüm aile bireylerinin, yakın çevremizin aşı olduğundan emin olalım. Kendimiz sevdiklerimiz, ilimiz ve ülkemiz için aşı olalım. Aşıyla hastalığı aşalım” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.