Kastamonu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Okul servisleri ve sürücüleri denetleniyor

2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞINA SAYILI GÜNLER KALA KASTAMONU BELEDİYESİ, İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ VE İL JANDARMA KOMUTANLIĞI’NIN OLUŞTURDUĞU SERVİS ARACI DENETİM KOMİSYONU OKUL TAŞITLARINI VE SÜRÜCÜLERİNİ DENETLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Okul servisleri ve sürücüleri denetleniyor
160 views
03 Eylül 2021 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kastamonu Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’nın oluşturduğu Servis Aracı Denetim Komisyonu okul taşıtlarını ve sürücülerini denetledi.

Kastamonu Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, öğrencilerin okul servislerinde huzurlu ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını sağlamak amacıyla araçlar ve sürücülere yönelik özel denetimler gerçekleştirildi. Okul servis araçları yönetmeliği hükümlerine göre yapılan denetimlerde, araç arkası okul taşıt yazısı, dur levhası, otomatik kapı, yangın söndürücü, sabit yan camların güvenirliği, ilk yardım çantası, iç dış kamera, araç takip sistemi, aracın bakım onarım formu ve koltuk sensörünün kurallara uygun olup olmadığı incelendi. Aranan şartlara uygun olan okul servis araçlarına belediye tarafından güzergah belgesi verilirken, bu belgenin geçerliliğinin devam etmesi için dönem içerisinde aranan özelliklerin herhangi bir sebepten dolayı kaybolmaması yönünde sürücüler zabıta ekipleri tarafından uyarıldı.

Mücavir alan dışında bulunan köylere de hizmet verecek olan komisyon, 2021-2022 eğitim-öğretim dönemi içerisinde okul servis şoförleri ve araçlarına yönelik denetimlerine çalışma takvimi içerisinde devam edecek.

“Çocuklarımızın güvenliği önceliğimiz”

2021-2022 eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilere ve velilere hayırlı olmasını dileyen Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Uzun bir aradan sonra evlatlarımız yüz yüze eğitime başlayacaklar. Arkadaşlarını, öğretmenlerine ve okullarına kavuşmanın heyecanı içerisinde olduklarını biliyorum. Bizler de evlatlarımızın bu özlemlerini güvenli bir şekilde giderebilmesi için tüm tedbirlerimizi aldık. Onlardan bir tanesi de okul taşıt ve şoförlerimizin uygunluğunun denetimi. Bu konuda çok hassas ve hiçbir taviz vermeyeceğimi bilmenizi isterim. Okul taşıtlarımızda nokta eksik olmamasına özen gösterilmesi konusunda talimatımı verdim. Ekip arkadaşlarımın da bu konuda gereken duyarlılığı gösterdiğini biliyorum. Evlatlarımız bizlerin canıdır. Onların çevresel etkenlerden etkilenmeden eğitim-öğretimlerine devam etmesi ve bunun neticesinde gösterecekleri başarı bizim en büyük mutluluğumuz, sevincimiz olacaktır. Tekrardan yavrularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.