Kastamonu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Selin vurduğu Bozkurt’ta hayat normale dönüyor

SELİN VURDUĞU BOZKURT’TA HAYAT NORMALE DÖNÜYOR SELİN VURDUĞU BOZKURT’TA 1 AY SONRA İLK KEZ İLÇE PAZARI KURULDU SEL FELAKETİNİN YAŞANDIĞI KASTAMONU’NUN BOZKURT İLÇESİNDE HAYATIN NORMALE DÖNMESİ İÇİN HUMMALI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR. BU KAPSAMDA YAKLAŞIK 1 AY SONRA İLK KEZ SELİN VURDUĞU BOZKURT’TA İLÇE PAZARI KURULDU. SEL FELAKETİNİN YAŞANDIĞI KASTAMONU’NUN BOZKURT İLÇESİNDE YARALARIN SARILMASI İÇİN HUMMALI ÇALIŞMALAR SÜRERKEN UZUN BİR ARADAN SONRA İLÇEDE PAZAR KURULDU. BOZKURT’TA 11 AĞUSTOS’TA ŞİDDETLİ YAĞIŞIN ARDINDAN EZİNE ÇAYI’NIN TAŞMASI SONUCU İŞ YERLERİ, ÇOK SAYIDA EV SU VE BALÇIK ALTINDA KALDI, BAZI BİNALAR YIKILDI VE CAN KAYIPLARI YAŞANDI. SEL FELAKETİNİN ARDINDAN YARALARIN SARILMASI İÇİN YOĞUN BİR ÇALIŞMA BAŞLATILDI. SELDE ZARAR GÖREN İŞ YERLERİ TEMİZLENDİ, YIKIM KARARI ALINAN YAPILAR YIKILDI. ZARAR GÖREN İŞ YERLERİNİN YIKILMASININ ARDINDAN BİR TARAFTAN TEMEL ATAN EKİPLER DİĞER TARAFTAN KULLANILABİLİR DURUMDAKİ İŞ YERLERİNDE DE TADİLAT İŞLEMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR. BOZKURT’TA ÖNCEDEN HER PERŞEMBE GÜNÜ EZİNE ÇAYI KENARINDAKİ YUNUS YORULMAZ CADDESİ’NE KURULAN İLÇE PAZARI, SELDE BÖLGENİN KULLANILAMAZ HALE GELMESİ NEDENİYLE 11 AĞUSTOS’TAN BU YANA İLK KEZ TEVFİK KOCABAŞOĞLU SOKAK’TA KURULDU. HAYAT NORMALE DÖNÜYOR AĞUSTOS AYINDA YAŞANAN ŞİDDETLİ YAĞIŞIN ARDINDAN SELİN YARALARININ SARILDIĞI BOZKURT’TAKİ ÇALIŞMALARI İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU YERİNDE İNCELEDİ. PAZARCI ESNAFI VE VATANDAŞLA SOHBET EDEN İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU, İLÇEDE TEMİZLİK ÇALIŞMALARINA DEVAM EDEN JANDARMA PERSONELİ İLE DE SOHBET ETTİ. ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARI DOLAYISIYLA JANDARMAYA TEŞEKKÜR EDEN SOYLU, BU SÜREÇTE ÇOK GÜZEL İŞ ÇIKARDIKLARINI KAYDETTİ. BAKAN SOYLU, BOZKURT’TA SELDEN HASAR GÖREN BİR BİNA ALTINDA ÇALIŞAN KEPÇE OPERATÖRÜNÜN FOTOĞRAF ÇEKTİRME TALEBİNİ DE KIRMADI. KEPÇE OPERATÖRÜNÜN, “YERİ VE ZAMANI DEĞİL DE Bİ FOTOĞRAF ÇEKİLEBİLİRSEK” TALEBİ ÜZERİNE BAKAN SOYLU “NİYE YERİ ZAMANI OLMASIN” DİYEREK ÇALIŞTIĞI ALANA İNDİ. BURADA FOTOĞRAF ÇEKTİRİP VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİKTEN SONRA İLÇEDEKİ ÇALIŞMALARI İNCELEMEYE DEVAM ETTİ. “YAVAŞ YAVAŞ HAYAT NORMALE DÖNMEYE BAŞLADI” YAVAŞ YAVAŞ HAYATIN NORMALE DÖNMEYE BAŞLADIĞI İLÇEDE PAZARCI ESNAFINDAN SADULLAH YILDIRIM, “ŞU ANDA HAYAT BOZKURT İLÇEMİZDE NORMALE DÖNMEK ÜZERE. HERKES BURADA MÜCADELE VERİYOR. İNSANLARA YARDIMCI OLUYORLAR. BUGÜN İLK KEZ TEZGAHIMIZI KURDUK, ŞU ANDA NORMAL AMA ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA DAHA GÜZEL OLABİLİR. BÜTÜN İNSANLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM. HER GEÇEN GÜN BİRAZ DAHA İYİYE GİDİYORUZ. İNŞALLAH DAHA GÜZEL OLUR. BÜTÜN İNSANLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Selin vurduğu Bozkurt’ta hayat normale dönüyor
183 views
09 Eylül 2021 - 19:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde hayatın normale dönmesi için hummalı bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda yaklaşık 1 ay sonra ilk kez selin vurduğu Bozkurt’ta ilçe pazarı kuruldu.

Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaraların sarılması için hummalı çalışmalar sürerken uzun bir aradan sonra ilçede pazar kuruldu. Bozkurt’ta 11 Ağustos’ta şiddetli yağışın ardından Ezine Çayı’nın taşması sonucu iş yerleri, çok sayıda ev su ve balçık altında kaldı, bazı binalar yıkıldı ve can kayıpları yaşandı. Sel felaketinin ardından yaraların sarılması için yoğun bir çalışma başlatıldı. Selde zarar gören iş yerleri temizlendi, yıkım kararı alınan yapılar yıkıldı. Zarar gören iş yerlerinin yıkılmasının ardından bir taraftan temel atan ekipler diğer taraftan kullanılabilir durumdaki iş yerlerinde de tadilat işlemlerini sürdürüyor. Bozkurt’ta önceden her perşembe günü Ezine Çayı kenarındaki Yunus Yorulmaz Caddesi’ne kurulan ilçe pazarı, selde bölgenin kullanılamaz hale gelmesi nedeniyle 11 Ağustos’tan bu yana ilk kez Tevfik Kocabaşoğlu Sokak’ta kuruldu.

Hayat normale dönüyor

Ağustos ayında yaşanan şiddetli yağışın ardından selin yaralarının sarıldığı Bozkurt’taki çalışmaları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yerinde inceledi. Pazarcı esnafı ve vatandaşla sohbet eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ilçede temizlik çalışmalarına devam eden jandarma personeli ile de sohbet etti. Özverili çalışmaları dolayısıyla jandarmaya teşekkür eden Soylu, bu süreçte çok güzel iş çıkardıklarını kaydetti.

Bakan Soylu, Bozkurt’ta selden hasar gören bir bina altında çalışan kepçe operatörünün fotoğraf çektirme talebini de kırmadı. Kepçe operatörünün, “yeri ve zamanı değil de bi fotoğraf çekilebilirsek” talebi üzerine Bakan Soylu “niye yeri zamanı olmasın” diyerek çalıştığı alana indi. Burada fotoğraf çektirip vatandaşlarla sohbet ettikten sonra ilçedeki çalışmaları incelemeye devam etti.

“Yavaş yavaş hayat normale dönmeye başladı”

Yavaş yavaş hayatın normale dönmeye başladığı ilçede pazarcı esnafından Sadullah Yıldırım, “Şu anda hayat Bozkurt ilçemizde normale dönmek üzere. Herkes burada mücadele veriyor. İnsanlara yardımcı oluyorlar. Bugün ilk kez tezgahımızı kurduk, şu anda normal ama önümüzdeki hafta daha güzel olabilir. Bütün insanlarımıza geçmiş olsun diyorum. Her geçen gün biraz daha iyiye gidiyoruz. İnşallah daha güzel olur. Bütün insanlarımıza geçmiş olsun diyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.