Kastamonu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kastamonu Valisi, korona virüs vak’a rakamlarını bu sözlerle açıkladı:

KASTAMONU’DA ARTAN KORONA VİRÜS VAK’A SAYILARI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRMELERDE BULUNAN KASTAMONU VALİSİ AVNİ ÇAKIR, “KASTAMONU HİÇ GÖRMEDİĞİ RAKAMLARI GÖRMEYE BAŞLADI. HAFTAYA BU RAKORUMUZ TATLI BİR MAZİ OLARAK KALACAK. ÇÜNKÜ BUNUN ÜSTÜNE GEÇECEĞİZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kastamonu Valisi, korona virüs vak’a rakamlarını bu sözlerle açıkladı:
275 views
07 Şubat 2022 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kastamonu’da artan korona virüs vak’a sayıları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kastamonu Valisi Avni Çakır, “Kastamonu hiç görmediği rakamları görmeye başladı. Haftaya bu rekorumuz tatlı bir mazi olarak kalacak. Çünkü bunun üstüne geçeceğiz” dedi.

Kastamonu’da korona virüs vak’a sayılarındaki artış devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, Kastamonu’daki haftalık vak’a sayısı 100 bin kişide 649,75’e yükseldi. Vak’a sayıları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kastamonu Valisi Avni Çakır, ciddi bir yükselişin olduğunu ve bunun da artmasının beklendiğini ifade etti.

“Hastanede yeni servisler açmak zorunda kaldık”

Hastanelerdeki yatan hasta sayılarında da artış yaşandığını belirten Vali Çakır, “Kastamonu hiç görmediği rakamları görmeye başladı. Haftaya bu rekorumuz tatlı bir mazi olarak kalacak. Çünkü bunun üstüne geçeceğiz. Maalesef hastanede yeni servisler açmak zorunda kaldık. Özellikle Covid sebebiyle yatan hasta sayımızda da hem entübe de hem de yoğum bakımlarda artış meydana gelmeye başladı. Bugün itibari ile okullarımız da açıldı. Sosyal hayatta da bir hareketlilik meydana gelecek. Bununla ilgili geri dönüş yok. Tüm dünya bununla yaşamayı, kendisine hedef olarak koydu. Bu hastalıktan kullanamayacağımızı anladık” dedi.

“Aşıdan başka kurtuluş şansımız yok”

Vatandaşları aşı olmaya davet eden Çakır, “Buradaki tek şansımızın aşı olduğunu tüm dünya farkına vardı. Bununla alakalı bilim adamları her gün yeni yeni açıklamalar yapıyor. Dolayısıyla, biz ilime güvenen insanlarız. Bundan korunmanın tek şansı aşı olmak ise aşı olmayan vatandaşlarımızı hızlı bir şekilde aşı olmaya davet diyorum. Bugün itibariyle Turkovac aşıları tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de vatandaşlarımızın da tercihine sunuldu. Aşıdan başka kurtuluş şansımız yok. Bununla alakalı korunmanızı ne kadar arttırsanız da virüs sizi bulabiliyor. O yüzden vatandaşlarımızın hassasiyet göstermelerini rica ediyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.