Kastamonu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KUZKA’dan öğretmenlere teknoloji girişimciliği atölyesi

KUZEY ANADOLU KALKINMA AJANSI (KUZKA) VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ İŞ BİRLİĞİNDE ÖĞRETMENLERE YÖNELİK DÜZENLENEN “TEKNOLOJİ GİRİŞİMCİLİĞİ TEMEL KODLAMA YETKİNLİKLERİ EĞİTİM ATÖLYESİ” EĞİTİMLERİ BAŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KUZKA’dan öğretmenlere teknoloji girişimciliği atölyesi
103 views
05 Kasım 2021 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ve il milli eğitim müdürlükleri iş birliğinde öğretmenlere yönelik düzenlenen “Teknoloji Girişimciliği Temel Kodlama Yetkinlikleri Eğitim Atölyesi” eğitimleri başladı.

KUZKA tarafından il milli eğitim müdürlükleri iş birliğinde düzenlenen online atölye çalışmalarıyla, öğretmenlerin teknoloji girişimciliği alanında bilgilerini artırmak ve öğrencilerin teknoloji girişimciliği alanında eğitimlerine destek sağlanması amaçlanıyor. Eğitimlere Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta bulunan il milli eğitim müdürlükleri bünyesinde okul öncesi (anaokulu), ilkokul ve ortaokullarda görev yapan toplam 140 öğretmen katılıyor. Eğitimlerden, okul öncesi ve ilkokul düzeyinde 40’ar, ortaokul düzeyinde ise 60 öğretmen faydalanacak. Atölye çalışmalarında öğretmenlere algoritma mantığı, blok tabanlı programlama ve arduino (simülasyon) konularında eğitimler verilecek.

1 Kasım’da online olarak ilkokul düzeyindeki öğretmenler için başlayan eğitimler, 3 Aralık’ta tamamlanacak. Program kapsamında öğretmenler üç grup halinde eğitimlerini gerçekleştirilecek.

Yaygınlaştırma eğitimleri düzenlenecek

Eğitimleri alan öğretmenler, kendi okullarında veya yakın çevre okullardaki diğer öğretmenlere aldıkları eğitimi anlatacak. Ayrıca Teknoloji Girişimciliği Temel Kodlama Eğitimleri sayesinde eğitim alan tüm öğretmenler, dersine girdiği öğrencilere uygulama eğitimi verecek. Böylece yıl sonuna kadar Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta tüm kademelerde birçok öğrencinin temel kodlama eğitimleri ile ilgili çalışma yapması sağlanacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.