Kastamonu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Liseli gençler, ‘Genç Bizz’ ile girişimci olacaklar

KASTAMONU, ÇANKIRI VE SİNOP İLLERİNDEKİ LİSE DÜZEYİNDE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK KUZEY ANADOLU KALKINMA AJANSI (KUZKA) İLE TR82 BÖLGESİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ İŞ BİRLİĞİNDE DÜZENLENEN “GENÇ BİZZ LİSE GİRİŞİMCİLİK PROGRAMI” İLE GENÇLER GİRİŞİMCİLİK HAYALLERİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Liseli gençler, ‘Genç Bizz’ ile girişimci olacaklar
395 views
23 Kasım 2020 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerindeki lise düzeyinde eğitim gören öğrencilere yönelik Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ile İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğinde düzenlenen “Genç Bizz Lise Girişimcilik Programı” ile gençler girişimcilik hayallerini gerçeğe dönüştürecek.

Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerindeki genç öğrenciler, aldıkları eğitimlerle geleceğin girişimcileri olacak. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ile İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğinde düzenlenen, iki gün süren eğitim programı kapsamında, öğretmenlerin girişimcilik yetkinliklerinin artırılması amacıyla, temel girişimcilik, tasarım odaklı düşünme, sorun çözümü yaklaşımı ve iş modeli kanvası eğitimleri verildi. Program kapsamında eğitimlerini tamamlayan öğretmenler, öğrencilerden oluşturacakları takımlarla birlikte, başarılı iş fikirlerini hayata geçirmek üzere Genç Bizz portalı üzerinden girişimcilik faaliyetlerine başlayacaklar. Program kapsamında, “Genç Bizz Liselerarası Girişimcilik Programı” ile yakın gelecekte sosyal-ekonomik hayata yön verecek olan gençler, iş dünyası temsilcileriyle buluşturulacak. İş adamlarının tecrübelerini aktaracakları buluşmada, gençlerin kişisel gelişimlerinin, yetkinliklerinin ve istihdam edilebilirliklerinin artırılması amaçlanıyor.

Programla, öğrencilerin kariyer planlamalarında olumlu davranışları destekleyen iş becerilerini öğrenmeleri amacıyla, yenilikçi düşünme tarzını benimsemeleri teşvik edilirken; aynı zamanda gerçek yenilikçi hedeflerini oluşturmaları ve bir şirketin nasıl işlediğini öğrenmeleri sağlanacak. Program ayrıca iş yönetimi ve girişimcilik becerilerini elde eden öğrencilere, eğitim, kariyer ve hizmet arayışlarında destek sağlayarak, olumlu kararlar verebilmeleri için, finansal konulara yakın olmanın ve bireysel sorumluluğun bilinci kazandıracak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.