Kastamonu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Aydın Aslan Ortaokul öğrencileri, çevrimiçi astronomi eğitimi alıyor

VALİ AYDIN ASLAN ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ, “FEN VE UZAY FARKINDALIK” PROJESİ KAPSAMINDA ASTRONOMİ EĞİTİMİ ALMAK İÇİN SANCAKTEPE BİLİM MERKEZİ ASTRONOMLARI İLE İNTERNET ORTAMINDA BİR ARAYA GELDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Aydın Aslan Ortaokul öğrencileri, çevrimiçi astronomi eğitimi alıyor
231 views
23 Mart 2021 - 17:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Aydın Aslan Ortaokulu öğrencileri, “Fen ve Uzay Farkındalık” projesi kapsamında astronomi eğitimi almak için Sancaktepe Bilim Merkezi astronomları ile internet ortamında bir araya geldi.

Türkiye Uzay Ajansı (TUA) kuruluşu ile ilgili heyecan verici gelişmelerden etkilenen Vali Aydın Aslan Ortaokulu Fen Bilimleri Zümre öğretmenleri, İstanbul Sancaktepe Bilim Merkezi astronomlarıyla koordinasyon sağlayarak Vali Aydın Aslan Ortaokulunda öğrenim gören 737 öğrenciye yönelik çevrimiçi astronomi eğitimi planlandı ve eğitimler verilmeye başlandı. İlk etapta 22-26 Şubat 2021 tarihleri arasında 402 öğrenciye 6 grup ve 12 oturumda gerçekleştirilen çevrimiçi astronomi eğitimlerinin ikinci etabı da 15-19 Mart 2021 tarihleri arasında 335 öğrencinin eğitimi ile devam etti.

Eğitimler sırasında öğrencilere Astronomi, Uzay Bilimleri ve Uzay Teknolojileri ile ilgili Sancaktepe Bilim Merkezi astronomları Oğuz Uzun, Afra Sena Günaslan ve Emre Arıtoprak tarafından uzay simülasyonları eşliğinde sunum yapıldı. Sunumun ardından öğrencilerin astronomi ve uzay ile ilgili bütün merak ettikleri sorular ise bu eğitimlerde karşılık buldu. Öğrenciler, astronomlara merak ettikleri soruları sorarak aradıkları cevapları buldu.

Eğitimler sırasında ayrıca TUA (Türkiye Uzay Ajansı) ile ilgili bilgiler verilerek, ajansın çalışmaları ve gelecek hedefleri ile ilgili öğrencilerin bilgilenmesi sağlandı.

Bazı öğrenciler, eğitimler sırasında astronot olmak ve uzaya çıkmak ile ilgili hayallerinin olduğunu belirtti.

Vali Aydın Arslan Ortaokulundan yapılan açıklamada, “Eğitimin planlanması ve sürdürülmesin de büyük özveri gösteren okul idarecilerine, öğretmen arkadaşlarımız Cengiz Olhan, Hatice Aydınözü, Eda Ersoy Turan, Zeki Sarıkaya, Asuman Köksal ve Dilara Şahin’e; Sancaktepe Bilim Merkezi’ne ve Astronomlar Oğuz Uzun, Afra Sena Günaslan ve Emre Arıtoprak’a çocuklarımızın bu zorlu süreçte eğlenerek farkındalık kazanmalarına sağladıkları katkıdan dolayı teşekkür ederiz” denildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.